28 kwietnia 2022 Oddział Górnośląski Związku Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej świętował okrągłą 30 rocznicę swojego powstania. Poniżej publikujemy krótki komentarz, który z okazji tego wydarzenia skierował do nas wszystkich obecny Przewodniczący Oddziału Górnośląskiego Marek Salamak. 

 

Drogie Koleżanki i Koledzy,

Dokładnie dzisiaj mija 30 lat od powołania Oddziału Górnośląskiego Związku Mostowców RP.

Byliśmy pierwszym oddziałem regionalnym utworzonego rok wcześniej związku krajowego.
To był piękny czas osiągnięcia upragnionej wolności, radości z możliwości spełniania się zawodowego i biznesowego, a także różnych nadziei.
Bo wydawało się nam, że wreszcie sami będziemy mogli kreować samodzielność zawodową w naszej elitarnej przecież społeczności inżynierów mostowych.
Nie wszystko udało się, ale wciąż jesteśmy obecni i aktywni.
Co prawda nie ma już z nami kolegi Zbisława Hadriana, który był Przewodniczącym Oddziału przez pierwszych pięć kadencji.
Ale są jego następcy, jak choćby kolega Zbisław Hadrian, który zorganizował właśnie fantastyczne Śląskie Forum Drogownictwa.
Z podziwem możemy patrzeć na jego sukcesy jako Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich, gdzie zawsze możemy liczyć na gościnę.
Wiele zawdzięczamy koledze Stanisławowi Łukasikowi, który moim zdaniem był jednym z najbardziej aktywnych i oddanych członków w skali całego krajowego związku. Dzisiaj pałeczkę po nim przejmuje kolega Grzegorz Kopeć, który należy już do nowego pokolenia obeznanego z nowymi formami komunikacji mediów społecznościowych. A zaczynaliśmy przecież od tradycyjnej korespondencji z kopertami i znaczkami.
Wychodzimy z pandemii, choć wisi nad nami widmo wojny na Ukrainie.
Ja sam pochodzę z miejsc, które są mocno związane z tamtymi ciężko doświadczonymi ludźmi.
Ufajmy jednak, że mosty bardziej łączą niż dzielą i skończy się to wszystko po prostu budową nowych mostów.
A na razie ponownie zachęcam do udziału w wycieczce technicznej i Pikniku Mostowym, o czym pisałem wczoraj.

Więcej na temat okrągłej rocznicy przeczytacie na naszej stronie

Pozdrowienia

Marek Salamak
Przewodniczący Oddziału Górnośląskiego

Związku Mostowców RP