18 maja 2018r. odbył się w Tarnowskich Górach Piknik, na którym świętowano Dzień Mostowca.

Spotkanie rozpoczął Przewodniczący Oddziału kol. Marek Salamak składając życzenia z okazji Dnia Mostowca oraz przekazując życzenia nadesłane przez Przewodniczącego ZMRP kol. Arkadiusza Madaja.

Ważnym wydarzeniem Pikniku było wręczenie już po raz drugi nagrody „Górnośląski Laur Mostowy”. W roku 2018 laureatem Nagrody został śp. kol. Stefan Jendrzejek, który niestety nie dożył tej uroczystości. W imieniu laureata Nagrodę odebrała jego córka Barbara oraz bliski współpracownik Piotr Gosławski. Górnośląski Laur Mostowy wręczyli Przewodniczący Kapituły kol. Marek Salamak oraz pierwszy laureat tej Nagrody kol. Jerzy Weseli, który wygłosił również wspomnienie naszego śp. kol. Stefana.

W części szkoleniowej spotkania, zaprezentowały się firmy INORA, IMB Podbeskidzie oraz Jordahl & Pfeifer .

Po zakończeniu szkolenia w ramach części integracyjnej spotkania, kol. Grzegorz Kopeć przeprowadził dla zebranych konkurs „Co to za most?”, który cyklicznie odbywa się na naszym fanpage na facebook’u. Zanim grono Mostowców zasiadło do suto zastawionych stołów i oddało się uroczystemu świętowaniu wręczono znaczki ZMRP nowym członkom Oddziału Górnośląskiego, którzy w ostatnim czasie zasilili jego szeregi.

Spotkanie, w którym udział wzięło blisko 70 osób przebiegło w miłej i świątecznej atmosferze Dnia Mostowca.