Mgr inż. Jerzy Bogaczyk ukończył Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej w specjalności mosty i budownictwo podziemne w 1959 r. Od 50 lat buduje mosty w kraju i zagranicą. Związany od początku z firmą „Mostostal-Warszawa”. Zaczynał praktykę jako stażysta na budowie mostu Gdańskiego w Warszawie w 1959 r. Następnie kieruje budowami: mostu wiszącego przez Odrę w Krapkowicach (1976), mostu Grota-Roweckiego w Warszawie (1981), mostu przez Wisłę w Dęblinie (1989), mostu Siekierkowskiego w Warszawie (2002), estakad od węzła Czerniakowska do mostu Siekierkowskiego (2003), mostu podwieszonego przez Wisłę w Płocku (2003). W firmie Mostostal Warszawa S.A. przepracował 45 lat. Ostatnio był zatrudniony jako główny specjalista ds. mostowych i doradca dyrektora w firmie Strabag.

W latach 1995-1999 jako dyrektor techniczny spółki zależnej od Mostostalu – ELMOST AB w Szwecji i pełnomocnik Zarządu Mostostalu Warszawa S.A. w Skandynawii opracowywał technologie montażu mostów: o konstrukcji zespolonej w Udevala – dla Skanska AB, mostu w Barsele, podwieszonego w Umea, 2 obiektów nad autostradą E-6 – dla NCC oraz przęseł stalowych mostów w Sztokholmie na E-18 – dla Skanska AB.

Za swą działalność zawodową był wielokrotnie nagradzany m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, nagrodą I stopnia Ministra Infrastruktury i tytułem „Mistrz Techniki – Warszawa 2003” za montaż mostu Siekierkowskiego w Warszawie. Jest wieloletnim członkiem naszego Związku i aktywnym uczestnikiem organizowanych przez Oddział Warszawski ZMRP seminariów oraz wypraw mostowych.